0905 682 489     info@homestage.sk

Radíme aké farby do obývacej izby

Radíme aké farby do obývacej izby
19. Apríla 2012 Ing. Jacqueline Brandisová

Dobrý deň, zariaďujeme si novostavbu a veľmi by nám pomohli vaše rady ohľadom farieb. Najväčší problém máme s odtieňom obývačky, kde máme steny natreté na bielo. Chceli by sme použiť tapetu. Nevieme ale akú farbu tapety zvoliť, nakoľko je sedačka tmavošedá. Tapeta by šla poza sedačku tak, že by vznikol kontrast. Nábytok je sektorový, minimalizmus, teda len dve vitríny a jedna skrinka pod TV. Súčasťou obývačky je jedáleň, ktorá je vo výklenku. Veľmi pekne ďakujem za radu. S pozdravom Martina.

Milá Martina,

podľa Vášho opisu je obývačka zariadená moderne, minimalisticky a zatiaľ ladená v odtieňoch bielej a tmavošedej. Keďže ste bližšie nešpecifikovali podlahu v obývačke, navrhneme Vám viacero farebných variant. Farebná kombinácia sivej s bielou ponúka veľa možností. Tu je len niekoľko z nich:

1, sivá, biela s kombináciou pieskovej

Ide o nadčasovú elegantnú kombináciu. Piesková farba môže byť použitá na podlahe (viď obrázok) ale aj v nábytku (breza, dub) alebo v doplnkoch ( tapeta, vázy, podušky)…

2, sivá v kombinácii s fialovou

V súčasnosti veľmi trendová kombinácia, ktorá sa dá oživiť napr. žltou (viď obrázok dole). Odporúčame tieto farby použiť na doplnky ako tapety, podušky, kvetináče a pod. V prípade, že vás omrzia, nie je problém ľahko ich vymeniť.

3, sivá s červenou

Na záver ponúkame možnosť kombinácie sivej s červenou. Aj v tomto prípade doporučujeme červenú len ako doplnkovú, ktorá interiér pekne rozžiari a preteplí.