0905 682 489     info@homestage.sk

Ako umiestniť jedálenskú a obývaciu časť do jednej izby

Ako umiestniť jedálenskú a obývaciu časť do jednej izby
6. júna 2012 Ing. Jacqueline Brandisová

Dobrý deň, chcela by som využiť Vaše rady pri zariadení nového bytu. Potrebujem vo väčšej izbe vyriešiť umiestnenie obývacej časti a jedálenskej časti. Do tohto priestoru potrebujem umiestniť i vstavanú skriňu. Miestnosť má obmedzujúci prvok. Je ním vyvýšená podlaha o 5 cm.

Kuchyňa, ktorá je umiestnená v bývalej chodbičke, je vo farbe vanilky a čerešne. Tú vyberal pôvodný majiteľ, preto by som využila tieto farby. Moja predstava je moderný minimalizmus. Pekne, útulne. V obývacej zóne by som chcela mať sedačku, stolík, TV + rádio, DVD. V jedálenskej časti – stôl, možno miesto neho i väčší ostrovček, ktorý sa dá využiť na prácu a pod ním úložný priestor, lebo vnútro linky je nepostačujúce. A tiež by mala byť v tejto zóne umiestnená chladnička, snáď i zabudovaná. A možno kdesi i knižnica a vstavaná skriňa. Ďakujem pekne. Katka

 

Mila Katka,
na základe Vašich požiadaviek sme vypracovali takýto návrh:

V zadnej časti obývačky navrhujeme bledú sedaciu súpravu a obývaciu stenu v kombinácii dekóru čerešňa a vanilka s dvomi príručnými stolíkmi a jedným konferenčným stolíkom. V prednej časti, v blízkosti kuchyne, navrhujeme veľký jedálenský stôl a dve vstavané skrine prepojené príborníkom, pričom v jednej je umiestnená chladnička. Za gaučovou súpravou je prístavný stolík a kreslo s lampou na čítanie.

Farebné kombinácie:

Nábytok – čerešňa, vanilka

Sedacia súprava – krémová

Farby na doplnky (podušky, vázy, koberec …) – červená, zelená

Ďalšou alternatívou je vstavané skrine urobiť na celú stenu, ale na posuvné dvere použiť grafosklo s jemným dekórom. Ako doplnkové farby odporúčame sivú, striebornú, krémovú.